קניית קרקע למגורים

קניית קרקע למגורים – דברים שחשובים לדעת

אם אתם מחפשים אפיק חדש בתחום הנדל"ן, כזה הפועל בצורה הטובה ביותר לטווח הארוך (אך גם הרווחית ביותר) מומלץ לחפש אחר קניית קרקע למגורים. אנשים רבים המחפשים אחר השקעה בנדל"ן לרוב רוכשים דירה או שטח מסחרי קיים אולם משקיעים אחרים בתחום הנדל"ן, המכירים היטב את הפוטנציאל הרווחי הגלום בקרקעות למכירה משקיעים דווקא בתחום זה. תחום הנדל"ן הוא תחום המורכב מכמה וכמה אפשרויות השקעה ואפיקים שניתן ללכת בהם, אולם חלק דורשים ניסיון ועבודה עם אנשים הנכונים. השקעה בקרקעות זה הרבה מעבר לרכישת דירה באזור שאנו מכירים לצורך השכרתה. Wachler Wolf עושה לכם סדר בנושא.

סוגי קרקעות שונים והאם קניית קרקע למגורים הכי משתלמת?

קניית קרקע פרטית בטאבו היא אחת מאופציות הרכישה האפשריות העומדות בפניכם. בדרך כלל מי שיפנה לטובת רכישת קרקע למגורים יהיו אנשים המעוניינים לבנות על הקרקע נכס לצורך מגורים או מכירה ברווח. הסיבה לכך היא כיוון שיש סיכוי קטן שקרקע למגורים בלבד תעבור השבחה נוספת שכן ההשבחה הראשונה שלה הייתה הפשרת הקרקע מייעוד אחר (נניח מקרקע חקלאית) לטובת בנייה למגורים. לצד קרקע למגורים יש קרקעות המיועדות לחקלאות, קרקעות המיועדות למסחר, קרקעות המיועדות לשימור ועוד. בחנו היטב את סוג הקרקע אותה אתם רוצים לרכוש ולאילו מטרות.

האם כדאי לקנות קרקע לטווח ארוך או קרקע מאושרת לבנייה?

כאשר אנו באים לבחון השקעה בקרקעות ובנדל"ן בכלל, אנו רוצים לבחון את הסיכון מול הסיכוי, את התשואה הפוטנציאלית ומתי נרוויח אותה, את הסיכוי להשביח את הנכס ולהעלות את ערכו מול הסיכוי שהוא יישאר כפי שהוא וכנראה שנבזבז זמן וכסף. האם כדאי לקנות קרקע לטווח ארוך או קניית קרקע למגורים תהיה עדיפה? ובכן זה תלוי במשתנים רבים ושונים. לדוגמה: אם יש לכם סבלנות להמתין לתשואה גבוהה במיוחד בטווח הארוך אז השקעה זו היא מתאימה לכם. אם אתם רוכשים את הקרקע לצורך בנייה ומגורים גם אז קניית קרקע למגורים תתאים לכם ותהיה לרוב עדיפה על רכישת נכס קיים. מוטב להיוועץ עם חברה המתמחה בנושא לפני ביצוע ההשקעה ובמהלך בחינתה.