השקעה בקרקעות

השקעה בקרקעות – טיפים והמלצות 

אחת מהשקעות הנדל"ן האטרקטיביות ביותר לטווח הארוך היא השקעה בקרקעות. משקיעים רבים משקיעים הון בנדל"ן אך בדרך כלל לטווח הקצר. אלה המשקיעים לטווח הארוך יוכלו ליהנות מרווחים משמעותיים הרבה יותר אם תהיה לכם סבלנות. בישראל ישנן קרקעות רבות המיועדות כרגע לחקלאות, אולם עם פוטנציאל עתידי להפשרה לטובת מגורים או מסחר (לרוב מגורים). כאשר הקרקע תופשר לטובת בנייה הערך שלה עשוי לעלות במאות אחוזים. 

השקעה בקרקעות – האם היא כדאית?

כל משקיע, מתחיל או מנוסה, רוצה להרוויח מהעסקה שלו כמה שיותר וכמה שיותר מהר. אם המטרה שלכם היא להרוויח מהר או שאתם מאמינים שתצטרכו את הכסף במהירות ייתכן והשקעה בקרקעות היא לא בשבילכם. לעומת זאת, אם אתם מחפשים את ההשקעה הכי משתלמת ואין לכם בעיה לחכות בסבלנות כמה שנים ויותר לצורך כך, קניית קרקע למגורים או לשימוש אחר ללא ספק תהיה ההשקעה עבורכם. קרקע חקלאית עם פוטנציאל הפשרה גבוה תוכל להניב רווחים של עשרות ואף מאות אחוזים מהערך המקורי שלה לאחר שתשנה את ייעודה. גם במידה וזו לא תעשה זאת תוכלו למכור את הקרקע בהמשך ולהחזיר לכם את כספכם או את רובו. בנוסף, ניתן להשקיע גם בקרקעות המיועדות למגורים או מסחר, לבנות את הנכס ואז למכור אותו.

האם הקרקע זולה או יקרה יותר מבניית הנכס?

בדרך כלל כאשר חברות השקעות מפרסמות בנוגע לקרקעות למכירה או מגזינים שונים בנושא נדל"ן כותבים על קרקע פרטית בטאבו למכירה, מציינים לא פעם שהיא בדרך כלל מאפשרת למשקיעים בעלי הון עצמי נמוך להתחיל להשקיע בנדל"ן באמצעות השקעה בקרקעות. זה בהחלט נכון ויש קרקעות זולות שניתן לקנות, להשביח, לחכות בסבלנות שיישנו את ייעודן ולמכור ברווח. במקביל לאלה יש קרקעות ברחבי הארץ באזורים שונים, לרוב במושבים ואזורים בעלי ביקוש גבוה, שבהם הקרקע עשויה להיות לא פחות יקרה מאשר בניית הנכס עצמו (תלוי כמובן אם מדובר בבית קרקע או בניין מגורים). 

מתי מומלץ לרכוש קרקע למכירה?

אם יש לכם כסף בצד המיועד להשקעה וסבלנות להשיג את התשואה הכי טובה לאורך זמן זו ההשקעה עבורכם. אם אתם מחפשים תשואה חודשית והכנסה נזילה עדיף לשקול אפשרויות השקעה שונות, למידע נוסף פנו אלינו !