שלבים בקניית קרקע למכירה 

כשאתם חושבים על השקעות בעסקאות מקרקעין, גם אם אתם לא מבינים גדולים בתחום אתם יודעים היטב שיש כמה כללי יסוד שלא מפרים כאשר רוצים לקנות קרקעות למכירה אחר כך ברווח גדול. ראשית, יש לפנות רק למומחים באמת בתחום זה שיודעים לעשות את כל הבדיקות המתאימות ואינם מוכרים לכם הבטחות על הפשרה לבנייה או רווחים לא ריאליים. שנית, אתם צריכים לקרוא מעט על האזור כדי להבין למה חברה כמו Wachler Wolf ממליצה דווקא על קרקע זו או אחרת למי שרוצה להשקיע בנכס להשקעה. החשיבות של ההסברים היא שאתם יכולים לקבל כלים כמשקיעים כיצד לזהות עסקאות נוספות וכיצד להשקיע בקניית שטחים שמתאימים באמת לרווח מנדל"ן.

מה חשוב לדעת על שטחים למכירה בישראל?

ישראל לא יכולה להפשיר קרקעות לבנייה למגורים במהירות וללא שליטה משום שיש תכנית מתאר ויש תב"ע מקומית בכל מקום, ויש רשויות שמתאמות ביניהן את הקצב כדי לא להציף את השוק ביותר מדי אדמות למכירה. השליטה בהיצע של קרקעות למכירה מאפשר לא רק לכוון את מספר התחלות הבנייה למגורים, שהם תמיד בעיה משום שיש בעיית דיור מסוימת בישראל, אלא גם לווסת את המחירים משום שמזה גוזרים מסים רבים שמהם נהנית המדינה יחד עם רשויות מקומיות. לכן, לא כל קרקע שמוצעת למכירה היא גם מיועדת לבנייה או להפשרה לבנייה ואת זה מבררים בשלב ראשון שבו מציעים לכם שטחים למכירה. זהו התפקיד של המשרד שמלווה אתכם בעסקה, כדי להגן עליכם מפני רכישת חתול בשק שלא שווה את המחיר ששילמתם עליו.

מהם תנאי הקרקע?

אדמות למכירה מיועדות להשקעה בבנייה, בדרך כלל למטרת מגורים אבל גם למסחר, תעשייה, תיירות ועוד. חשוב לבדוק על פי תכנית המתאר והתכניות לפיתוח האזור מהו הצפי לקרקעות אלה, האם כבר יש לצדן קרקעות למכירה שבהן החלה כבר בנייה מסוימת בשלבים כלשהם, האם יש מפגעים או התנגדויות שונות של גורמים שונים לפיתוח ובנייה באזור וכיצד אפשר לנצל זאת לטובתכם. כל הבדיקות האלה נעשות על שטחים למכירה שאפשר לבנות בהם ולהניב רווחים אחר כך אל את זה בודקים עוד לפני שמתחייבים לביצוע העסקה.

קרקע למכירה
אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

מיאמי
דירות למכירה במיאמי

מיאמי נחשבת לאחת מהערים היותר מבוקשות להשקעות נדל"ן ולא בכדי. היא מביאה הזדמנויות נחשקות למגוון סוגים של נדל"ן לרכישה. אך האם כדאי לחפש דירות למכירה

קרא עוד »
שטחים למכירה

הזמן להשקיע בנדל״ן הוא עכשיו. בין אם אתם קבלנים שמחפשים את השטח הבא שלהם, או משפחה שהחליטה להפסיק להשכיר ולעבור לבעלות נכס משלהם, אין השקעה

קרא עוד »