"תהיה פה עיר חדשה" – חדרה

השבוע נחתם החוזה של פרויקט עיר ימים בחדרה.

10,000 יחידות דיור, תוספת של כ35 אלף תושבים על כ-2660 דונם על הים.

האדריכל ומתכנן הערים טומי לייטרסדורף, שינצח על הפרויקט, מסביר ל"חדשות חדרה" למה יש לתושבי העיר סיבה מצוינת להמתין לדבר הגדול הבא.

"תהיה פה עיר חדשה שתשרת את כל התושבים. זה ימתג את חדרה פעמיים. לתושבי חדרה אני אומר – הפרויקט הוא שלכם. החוף שלכם. הפארק שלכם. אני לא מכיר שני לו. זה יהיה מרכז של תרבות, בילוי, תיירות ומסחר במקום חדש ומודרני על הים. החלום הרטוב של כל עיר שיהיה לה דבר כזה".

כך אמר השבוע האדריכל טומי לייטרסדורף, מבכירי האדריכלים בארץ ובעל רזומה מפואר גם בעולם, לאחר שחתם בעיריית חדרה על החוזה שמוציא לפועל את פרויקט עיר ימים חדרה.

טומי לייטרסדורף, בן 77, אדריכל ומתכנן ערים, בעבר היה נשוי לרינה מאיר, בתו של משה מאיר, מקים מגדל שלום בתל אביב. לשניים שני ילדים: יונתן, גם הוא אדריכל, שנשוי לרונית רפאל, הבת דושי נשואה לשחקן אנחל בונני, בעלת מתחם "דלאל" בנווה צדק. בין הפרויקטים הגדולים שהיה אחראי עליהם: עיר ימים נתניה, מערב ראשון לציון ופרויקטים גדולים נוספים בעולם.

לפני ארבע שנים הוא זכה במכרז לתכנן את הפרויקט במערב חדרה, שקיבל את השם: "רובע הים" או "עיר ימים חדרה". מדובר בפרויקט ענק, מעין עיר חדשה לגמרי המתוכננת להיבנות על קו החוף של חדרה, עם 10,000 יחידות דיור, המשמעות: כ-35,000 תושבים נוספים. שווי הפרויקט הוא 3 מיליארד שקלים.

מדובר ב-2,660 דונם על הים, מתוכם 1,500 דונם של פארקים, חופים וטיילת, 1,400 חדרי מלון ו-70,000 מ"ר שטח מסחרי.

לאחר שחתם על החוזה עם ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, הסכים לייטרסדורף לשוחח עם "חדשות חדרה" ואמר:

"אני יכול לומר שהפרויקט בחדרה מזכיר מאוד את פרויקט עיר ימים בנתניה. כל הצירים בפרויקט הזה מובילים אל הים. מכל מקום יש נוף לים. יש חיבור לצירי תחבורה מרכזיים כולל מחלף קיסריה. המשרד להגנת הסביבה משחק פה תפקיד מרכזי מאוד. בדרך כלל בפרויקטים מהסוג הזה הירוקים תמיד נגד, פה הם איתנו. גם משרד התיירות, וכולם שותפים גם בהיגוי וגם בתכנון. זה לא דבר של מה בכך".

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

רחובות – תמ"ל 3003

מטרתה של תכנית תמל / 3003 – רחובות, הינה: פיתוח מרקמה העירוני של העיר רחובות והקמתה של שכונת מגורים חדשה במזרח העיר אשר תמנה כ

קרא עוד »
פי גלילות

פרויקט "רובע גלילות", נפרס על קרקע חלומית בין רמת אביב לרמת השרון, 5 דקות ממרכז ת"א התוסס, ומחוף הים השקט, ובעל נגישות מהירה לכל עורקי

קרא עוד »