שדה דב – Sde Dov

שדה התעופה דב תופס חלק ניכר מהשטח הפתוח האחרון שנותר בתל אביב-יפו, ומונע את התפתחות העיר באופן רציף צפונה. בשנת 2010 התקבלה החלטה ממשלתית לפעול לסגירת השדה כדי לפנות מקום לבניית אלפי יחידות דיור. התוכנית מציעה את פיתוחו של רובע עירוני שוקק חיים למגורים מסוגים שונים, תעסוקה, מסחר ומלונאות, כמו גם שטחי ציבור בנויים ופתוחים איכותיים.

  • שטח התכנית: כ-1,500 דונם.
  • גבולותיה: במזרח – רחוב לוי אשכול, שכונת ל' החדשה ושכונת נופי ים; במערב – חוף הים; בדרום – רחוב ש"י עגנון; בצפון – רחוב פרופס.

הפעילות בשדה דב הסתיימה בשנת 2019, ופינויו של שטח שדה דב הסתיים בראשית שנת 2020.

מי מכין את התוכנית?

על התוכנית עובדים שלושה גופים: עיריית תל אביב-יפו (צוות צפון של מנהל ההנדסה), רשות מקרקעי ישראל והמנהלים מטעם בית במשפט לניהול שטח הגוש הגדול.
תהליך התכנון מבוקר על ידי ועדת ההיגוי בראשות מהנדס העיר תל אביב-יפו.
חברים בוועדה: נציגי משרד האוצר, משרד התחבורה, משרד הביטחון, רשות מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב-יפו ומנהלי הגוש הגדול.
על הכנת התכנית אמון צוות רחב ורב תחומי.

שיתוף הציבור בתוכנית

עיריית תל אביב-יפו רואה ערך רב בתהליך שיתוף הציבור. התהליך מכוון ללמידה משותפת של המשתתפים ולשיח ענייני וממוקד בסוגיות התכנון, דרך אמצעי התקשורת הבאים:

  1. מפגשים פיזיים. התקיימו ארבעה מפגשים פתוחים לנציגי בעלי עניין: בעלי קרקעות, משרדי ממשלה, עירית ת"א-יפו, פעילים מן השכונות העוטפות, התארגנויות אזרחים מקומיות, ארגוני סביבה וחברה אזרחית, נציגי גופי אקדמיה ומחקר, ארגוני תכנון ואדריכלות, נציגי הספורט הימי ומלונאות.
    מפגש פתוח נוסף הוקדש לכלל תושבי האזור ולמשתתפים נוספים.
  2. מפגשים מקוונים. בעמודים אלו תוכלו לקבל מידע והסברים על התכנית, התקדמות התהליך ותוצריו המרכזיים. בנוסף התקיימו מספר אירועי פייסבוק שליוו את התהליך, בהם יכלו כל מי שבחר בכך לשאול שאלות ולקבל תשובות, מצוות התכנון. בנוסף, הופצו שאלונים ממוקדים בשאלות תכנוניות לתושבי העיר באמצעות מערכת דיגיתל.

כלל המפגשים תועדו וסוכמו, והתוצרים פורסמו בדף האינטרנט של התכנית באופן שקוף ונגיש. צוות התכנון השתתף במפגשים והקשיב באופן ישיר ובלתי אמצעי לדברים שעלו.

התכנית הינה בסמכות הוועדה המחוזית ופורסמה להפקדה באפריל 2019 ובילקוט פרסומים 8215 מיום 30/4/19.

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

מיאמי
דירות למכירה במיאמי

מיאמי נחשבת לאחת מהערים היותר מבוקשות להשקעות נדל"ן ולא בכדי. היא מביאה הזדמנויות נחשקות למגוון סוגים של נדל"ן לרכישה. אך האם כדאי לחפש דירות למכירה

קרא עוד »
שטחים למכירה

הזמן להשקיע בנדל״ן הוא עכשיו. בין אם אתם קבלנים שמחפשים את השטח הבא שלהם, או משפחה שהחליטה להפסיק להשכיר ולעבור לבעלות נכס משלהם, אין השקעה

קרא עוד »