עתודת הקרקע האטרקטיבית ביותר באזור חדרה צפויה להפוך לשכונה יוקרתית מול הים

עתודת הקרקע האטרקטיבית ביותר באזור חדרה צפויה להפוך לשכונה יוקרתית מול הים

מתחם 8 נחשב לאחת מעתודות הקרקע האטרקטיביות ביותר בחדרה ולאורך רצועת החוף כולה, בעקבות תכנית המתאר המאושרת, הסמיכות לשכונה קיימת והמיקום בקו ראשון לים. על רקע הליכי התכנון המתקדמים, גובר הסיכוי לכך שזכויות הבנייה עומדות להיות גבוהות בהרבה מהתכנית הקיימת. מהם התרחישים עבור בעלי הקרקעות במתחם?

כאשר מסתכלים על השטחים הצמודים לחופי הים התיכון בישראל, מתחם 8 בחדרה בולט בתור אחת מעתודות הקרקע האחרונות המשלבות מספר תנאים המקלים על תהליך הפיתוח והבנייה. בעוד מספר שנים צפויה לקום על הקרקע שכונה יוקרתית שתעניק לתושביה סביבת מגורים איכותית ונוף אקסקלוסיבי.

על רקע הדיונים על זכויות הבנייה אשר עומדות להתממש על הקרקע, אלו התרחישים הצפויים עבור המשקיעים במתחם:

כל היתרונות במתחם אחד: ייעוד קרקע למגורים, תכנית מתאר מאושרת, בעלות פרטית, שכונה צמודת דופן, שמורת טבע סמוכה – והכל במרחק נגיעה מהים

במקרים רבים, החסמים הגדולים ביותר בדרך לבנייה על גבי שטח קרקעי הוא אישור הרשויות וייעוד הקרקע. במקרה של מתחם 8, לעומת זאת, יש לחדרה תכנית מתאר מאושרת, הנקראת חד/2020, אשר מייעדת את הקרקע למגורים, מה שמקצר את לוחות הזמנים של השטח להפוך לשכונה בנויה.

ממערב לקרקע קיימת שמורת טבע, מה שמבטיח כי הפרויקט שיקום במתחם יהיה תמיד קו ראשון לים. הקרקע צמודה לשכונת עין הים הנחשבת והיוקרתית, מה שמקל על הנחת תשתית בדרך לבנייה. קרקע הממוקמת במנותק משכונה קיימת עשויה להמתין במשך שנים עד שהבנייה תתקרב אליה עם התשתיות הבסיסיות הנדרשות.

בנוסף, הבעלות על כל השטח היא פרטית, מה שמפחית את החסמים בכל הנוגע לקידום הבנייה ומיקסום השווי של הקרקע. בעלי הקרקעות יכולים לפנות לתב"ע מקומית במקרה והמסלול הרגיל מתעכב, על מנת להאיץ את פיתוח הקרקע בפועל.

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

רחובות – תמ"ל 3003

מטרתה של תכנית תמל / 3003 – רחובות, הינה: פיתוח מרקמה העירוני של העיר רחובות והקמתה של שכונת מגורים חדשה במזרח העיר אשר תמנה כ

קרא עוד »
פי גלילות

פרויקט "רובע גלילות", נפרס על קרקע חלומית בין רמת אביב לרמת השרון, 5 דקות ממרכז ת"א התוסס, ומחוף הים השקט, ובעל נגישות מהירה לכל עורקי

קרא עוד »