עם שינויים קלים: תוכנית הענק "חוף התכלת" בהרצליה אושרה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב שמעה 46 התנגדויות שהוגשו לתוכנית "חוף התכלת" – הקמת רובע עירוני חדש בדרום-מערב הרצליה, והחליטה לאשר את התוכנית, עם שינויים קלים. רוב שטחו של הרובע הינו בבעלות פרטית ולאורך השנים התקיים בו מסחר רב בין משקיעים. לצידם מחזיקים בקרקע רשות מקרקעי ישראל ועיריית הרצליה.

מדובר באחד ממתחמי הנדל"ן הלוהטים בארץ, שנמצא בין מבנה מלון מנדרין בתל אביב וכביש 5 בדרום, למרינה בהרצליה ולאזור התעשייה הרצליה פיתוח. התוכנית המשתרעת על פני כ-2,000 דונם, כוללת כ-14 אלף יחידות דיור ומאות אלפי מ"ר של שטחי תעסוקה. הרובע החדש כולל 12.5 אלף יחידות דיור במבני מגורים בגבהים שונים: בנייה נמוכה יחסית ומדורגת של 6-8 קומות מכיוון מערב (חוף הים) לכיוון מזרח (כביש 2), ושילוב של בנייה גבוהה יותר שגם היא מדורגת מ-8 קומות ועד ל-30 קומות באזור התעסוקה בחלקה המזרחי.

בנוסף ליחידות הדיור, כולל הרובע כ-640 אלף מ"ר שטחים למבני ציבור מקומיים וכלל עירוניים, כ-680 אלף מ"ר שטחי תעסוקה, כ-30 אלף מ"ר שטחי מסחר, כ-120 אלף מ"ר למלונאות (כ-2,000 חדרי מלון), 690 דונם של פארק חופי בנוסף לכ-130 דונם שטחים פתוחים, לרבות פארק ארכאולוגי וטבע עירוני בתל מיכל. התוכנית להקמת הרובע מציעה בין השאר אזור תעסוקה לאורך כביש 2 .

השינוי העיקרי של התוכנית הוא הגדלת הצפיפות, מ-30 יחידות דיור לדונם ל-34, וזאת בעיקבות תוספת של 1,600 יחידות דיור שיוקדשו לדיור בהישג יד. לאור מיקום התוכנית קבעה הוועדה כי 40% מיחידות הדיור בתוכנית ייקבעו במחיר מופחת – 1,000 יחידות דיור לכל הפחות במתחם 1, ו-300 יחידות דיור בכל אחד ממתחמים 2 ו-3. יש לציין כי התוכנית שאושרה לא קבעה הקצאות של קרקעות לבעלי הקרקע הפרטיים, והן ייקבעו במסגרת טבלאות איזון והקצאה במסגרת התוכניות המפורטות שיהיו בעתיד.

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

מיאמי
דירות למכירה במיאמי

מיאמי נחשבת לאחת מהערים היותר מבוקשות להשקעות נדל"ן ולא בכדי. היא מביאה הזדמנויות נחשקות למגוון סוגים של נדל"ן לרכישה. אך האם כדאי לחפש דירות למכירה

קרא עוד »
שטחים למכירה

הזמן להשקיע בנדל״ן הוא עכשיו. בין אם אתם קבלנים שמחפשים את השטח הבא שלהם, או משפחה שהחליטה להפסיק להשכיר ולעבור לבעלות נכס משלהם, אין השקעה

קרא עוד »