כלכליסט הוועדה המקומית אישרה את תוכנית חוף התכלת בהרצליה

האישור ניתן לאחר עשרות שנים שבעלי הקרקע נלחמים לקדמה; מדובר באחת התוכניות הגדולות שקיימות לעיר והיא ממוקמת מדרום לאזור התעסוקה של הרצליה פיתוח. במסגרת ייבנו 11,500 דירות וכן שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור

תוכנית חוף התכלת, אחת מתוכניות הבנייה המרכזיות של העיר הרצליה, אושרה בשבוע שעבר במליאת ועדת התכנון והבנייה המקומית. המתחם ממוקם מדרום לאזור התעסוקה של הרצליה פיתוח, לאורך רצועת החוף בין שדרות אבא אבן בצפון והגבול עם תל אביב מדרום.

התוכנית, שהוכנה על ידי האדריכל דני קייזר ואגף המינהל ההנדסי בעירייה, משתרעת על שטח של 2,200 דונם, ובו מתוכננות להיבנות כ-.11.5 אלף דירות, 200-150 אלף מ"ר שטחים המיועדים לתעסוקה, מסחר ומבני ציבור וכן 3,500 חדרי מלון.  במקום מתוכננים גם טיילת לאורך מצוק כורכר סמוך לים שתמשיך את הטיילת הקיימת בחוף עד לגבול ת"א, שביל אופניים לאורך כביש מס' 2, וכן ייערכו עבודות לפיתוח אתר העתיקות "תל מיכל", שיהפוך לפארק ארכיאולוגי בן 200 דונם.

שטחי התעסוקה ייבנו לאורך כביש החוף, כך שייווצר המשך לאזור התעשייה הקיים במערב העיר. שטחי המגורים, הציבור ומתחמי התיירות ייבנו ליד חוף הים. גובה הבנייה המתוכנן הוא של 30-8 קומות.

רוב הקרקעות פרטיות

מדובר בתוכנית שרוב הקרקעות שלה הן בבעלות פרטית וכ-500 דונם מהתוכנית בבעלות רשות מקרקעי ישראל. בעלי הקרקעות במתחם מנסים לקדם את התוכנית מזה זמן רב ובשנת 2013 אף הוגשה עתירה מטעם עמותה המאגדת כ-150 בעלי קרקעות במתחם בטענה כי התוכנית לקידום הבנייה במקום מתעכבת עשרות שנים ללא הצדקה וכי יש לחייב את רשויות התכנון לקדם את המתחם מיידית.

לטענתם, עוד בשנות ה-70 הצהירו רשויות התכנון כי בכוונתם לקדם את תכנון המתחם ואף טרחו לאסוף כסף מבעלי הקרקע לקידום התוכנית. אלא שמאז, התוכנית נדחתה מספר רב של פעמים באמתלות שונות, ורק בשנת 2007 הוגשה התוכנית לאישור עקרוני של הוועדה המחוזית. יחד עם זאת, מדובר בשלב אחד מיני רבים שהתוכנית צפויה לעבור – בשלב הבא היא אמורה להגיע לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז ת"א.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "כשני שלישים מהקרקע בשטח התוכנית יופקעו לטובת שטחי ציבור, דבר המעיד על כך שמדובר בתוכנית ששמה בראש מעייניה את נושא השמירה על שטחים פתוחים, הסביבה הימית, שמורות טבע וגנים לאומיים. כמו כן הקפדנו על איזון בין מתחמי המגורים למתחמי התעסוקה והתיירות".

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

מיאמי
דירות למכירה במיאמי

מיאמי נחשבת לאחת מהערים היותר מבוקשות להשקעות נדל"ן ולא בכדי. היא מביאה הזדמנויות נחשקות למגוון סוגים של נדל"ן לרכישה. אך האם כדאי לחפש דירות למכירה

קרא עוד »
שטחים למכירה

הזמן להשקיע בנדל״ן הוא עכשיו. בין אם אתם קבלנים שמחפשים את השטח הבא שלהם, או משפחה שהחליטה להפסיק להשכיר ולעבור לבעלות נכס משלהם, אין השקעה

קרא עוד »