הרצליה: אושרה תוכנית הבנייה בחוף התכלת

התוכנית משתרעת על שטח של כ-2,200 דונם לאורך רצועת החוף בעיר. היא כוללת 11,500 דירות, 3,500 חדרי מלון, כ-200 אלף מ"ר לשטחי ציבור, תעסוקה ומסחר, טיילת לאורך מצוק כורכר סמוך לים ופארק ארכיאולוגי

עיריית הרצליה הודיעה כי מליאת ועדת התכנון והבנייה העירונית אישרה בשבוע שעבר את תוכנית המתאר למתחם חוף התכלת. מדובר במתחם הממוקם לאורך רצועת החוף בעיר, בין שדרות אבא אבן בצפון והגבול עם העיר תל אביב מדרום. בשלב הבא צפויה התוכנית להגיע לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל אביב.

התוכנית, שהוכנה על ידי אדריכל דני קייזר ואגף המינהל ההנדסי בעירייה, כוללת מתחם המשתרע על שטח של 2,200 דונם, ובו מתוכננות להיבנות כ-11,500 דירות, לצד 150-200 אלף מ"ר שטחים המיועדים לצרכי ציבור (בהם בתי ספר וגני ילדים), תעסוקה ומסחר וכן 3,500 חדרי מלון.

במקום מתוכננים גם טיילת לאורך מצוק כורכר סמוך לים, שתהיה ברוחב 15 מטרים ותמשיך את הטיילת הקיימת בחוף עד לגבול תל אביב; שביל אופניים לאורך כביש מספר 2, וכן ייערכו עבודות לפיתוח אתר העתיקות "תל מיכל", שיהפוך לפארק ארכיאולוגי בשטח של 200 דונם.

שטחי התעסוקה ייבנו לאורך כביש החוף, כך שייווצר המשך לאזור התעשייה הקיים במערב העיר. שטחי המגורים, הציבור ומתחמי התיירות ייבנו ליד חוף הים. גובה הבנייה המתוכנן הוא בין 8-30 קומות.

לדברי ראש העיר, משה פדלון, "כשני שלישים מהקרקע בשטח התוכנית יופקעו לטובת שטחי ציבור, דבר המעיד על כך שמדובר בתוכנית ששמה בראש את נושא השמירה על שטחים פתוחים, הסביבה הימית, שמורות טבע וגנים לאומיים. כמו כן, הקפדנו על איזון בין מתחמי המגורים למתחמי התעסוקה והתיירות, שיהוו מנוף כלכלי לעיר לרווחת כלל תושביה".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, ציין כי "עיריית הרצליה קידמה את התוכנית לאורך זמן רב, תוך גילוי רגישות מיוחדת לשימור ערכי טבע. בתכנון שכונת המגורים במקום הקפדנו על מתן מענה טוב ויעיל לצרכי הדיירים בנושאים כגון חינוך, תחבורה ועוד".

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

מיאמי
דירות למכירה במיאמי

מיאמי נחשבת לאחת מהערים היותר מבוקשות להשקעות נדל"ן ולא בכדי. היא מביאה הזדמנויות נחשקות למגוון סוגים של נדל"ן לרכישה. אך האם כדאי לחפש דירות למכירה

קרא עוד »
שטחים למכירה

הזמן להשקיע בנדל״ן הוא עכשיו. בין אם אתם קבלנים שמחפשים את השטח הבא שלהם, או משפחה שהחליטה להפסיק להשכיר ולעבור לבעלות נכס משלהם, אין השקעה

קרא עוד »