הותמ"ל אישרה את התוכנית המפורטת הראשונה ברובע שדה דב בת"א

תוכנית "מתחם אשכול" כוללת 4,844 יחידות דיור, 190,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה וכ-680 חדרי מלון

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) אישרה היום (ד'), אחרי דיון בהתנגדויות, את תוכנית "מתחם אשכול" ברובע שדה דב בתל אביב (תמ"ל 3001). מדובר בתוכנית המפורטת הראשונה ברובע, והיא אחת משלוש תוכניות המקודמות במתחם. הבשורה ליזמים ולבעלי הקרקע היא שניתן יהיה עתה להוציא מכוחה היתרי בנייה.

התוכנית, שקודמה על-ידי רשות מקרקעי ישראל ונערכה על-ידי משרד 'מנעד' אדריכלים, כוללת הקמת 4,844 יחידות דיור, בבינוי מעורב שימושים ובצפיפות של כ-54 יחידות דיור לדונם.

התוכנית, המתפרסת על שטח של 341 דונם, כוללת תוואי רחובות ושטחים ציבוריים פתוחים היוצרים רצף עירוני בצפון העיר תל אביב, אשר מקשר באופן מלא בין שכונות העיר הוותיקות, שכונות חדשות וחוף הים.

תוכנית "מתחם אשכול" כוללת בינוי מרקמי, בנייה גבוהה ומגדלים, כמו כן שטחי מסחר בהיקף של 45,000 מ"ר, שטלי תעסוקה בהיקף של 145,000 מ"ר וכ-680 חדרי מלון.

התוכנית מבוססת על עקרונות שנקבעו בתוכנית המתאר של העיר תל אביב-יפו (תא/4444), המבוססים על עירוב שימושים, קיימות, שימוש בתחבורה ציבורית ויצירת תשתית ראויה וידידותית לרוכבי אופניים והולכי רגל. "מתחם אשכול" נשען על הקו הירוק של הרכבת הקלה, העתיד לעבור באבן גבירול, מבוסס תחבורה ציבורית ומפחית את תלות התושבים ברכב פרטי.

להמשך הכתבה הקליקו כאן

אז מה הייה לנו עד עכשיו?

פוסטים נוספים

רחובות – תמ"ל 3003

מטרתה של תכנית תמל / 3003 – רחובות, הינה: פיתוח מרקמה העירוני של העיר רחובות והקמתה של שכונת מגורים חדשה במזרח העיר אשר תמנה כ

קרא עוד »
פי גלילות

פרויקט "רובע גלילות", נפרס על קרקע חלומית בין רמת אביב לרמת השרון, 5 דקות ממרכז ת"א התוסס, ומחוף הים השקט, ובעל נגישות מהירה לכל עורקי

קרא עוד »